Aktualności 2015

 • Ustawa wdrażająca postanowienia umowy FATCA weszła w życie

  środa, 2 grudnia 2015

  1 grudnia 2015 r. weszła w życie ustawa z dnia 9 października 2015 r. o wykonywaniu umowy między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.

  czytaj więcej
 • Nowelizacja ustawy o CIT zwiększy biurokrację i koszty

  poniedziałek, 30 listopada 2015

  Metody przeciwdziałania agresywnej optymalizacji podatkowej, zaproponowane w projekcie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), przedstawionym w kampanii wyporczej przez partię Prawo i Sprawiedliwość, spowodują zdaniem Rady Podatkowej istotne zwiększenie obowiązków administracyjnych po stronie podatników oraz wzrost kosztów stosowania przepisów podatkowych.

  czytaj więcej
 • Zmiana ustawy o VAT niekorzystna dla firm

  czwartek, 26 listopada 2015

  Zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług są konieczne, ale potrzebujemy ewolucji a nie rewolucji. Projekt ustawy o VAT, zaprezentowany na stronie internetowej PiS, budzi duże wątpliwości w zakresie przyjętej koncepcji zwalczania oszustw i wyłudzeń w VAT - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

  czytaj więcej
 • VI Edycja cyklu seminariów „Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy”

  poniedziałek, 26 października 2015

  Już szósty rok z rzędu Wolters Kluwer przygotowuje się do organizacji cyklu seminariów dla doradców podatkowych pt. Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy.

  czytaj więcej
 • Krajowy wyspecjalizowany urząd skarbowy powinien powstać w etapach

  poniedziałek, 5 października 2015

  Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy od przyszłego roku będzie obsługiwał prawie 4 tys. największych przedsiębiorstw z całej Polski - zdecydowało Ministerstwo Finansów. Rada Podatkowa uważa, że utworzenie tzw. krajowego wyspecjalizowanego urzędu skarbowego należałoby rozłożyć na dwa lata.

  czytaj więcej
 • Rada Podatkowa za wyeliminowaniem wyłudzeń w VAT

  poniedziałek, 28 września 2015

  Minister finansów chce wprowadzić kilka nowych rozwiązań, które mają ograniczyć wyłudzenia VAT. Chodzi m.in. o ograniczenie płatności gotówkowych, eliminację rejestracji VAT na tzw. słupy, czy składanie deklaracji elektronicznych. To dobry punkt wyjścia do dalszej dyskusji nad najlepszymi sposobami ograniczenia oszustw podatkowych - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

  czytaj więcej
1 2 3 4 5 ... 5 następna