Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Podstrony has a deprecated constructor in /lib/Podstrony.class.php on line 3
NAJNOWSZA WERSJA PROJEKTU ZMIAN DO USTAWY CIT I PIT - Rada Podatkowa

NAJNOWSZA WERSJA PROJEKTU ZMIAN DO USTAWY CIT I PIT

czwartek, 21 lutego 2013

KONSULTACJE NAJNOWSZEJ WERSJI USTAWY ANTY-OPTYMALIZACYJNEJ W RAMACH KAMPANII "ŚWIADOMY PODATNIK"

Ministerstwo Finansów opracowało NOWĄ wersję projektu kompleksowych zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) oraz odpowiadającym im zmianom w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).

Projekt przewiduje również nieznaczne zmiany w ustawie z o podatku tonażowym, Ordynacji podatkowej, Kodeksie karnym-skarbowym oraz ustawach nie-podatkowych.

Zasadniczym celem projektu jest znieienie możliwości zastosowania niektórych schematów optymalizujących wysokość opodatkowania przede wszystkim poprzez włączenie w zakres podmiotowy ustawy o CIT spółek komandytowo-akcyjnych (SKA) i spółek komandytowych (SK). Projektodawca uznaje, że dotychczasowe przepisy naruszają zasadę sprawiedliwości podatkowej.

W NOWEJ wersji projektu dodano również propozycje „stworzenia prawnego i finansowego impulsu dla rozwijania współpracy pomiędzy sektorem przedsiębiorców a jednostkami naukowymi.” (cyt. za uzasadnieniem).

Rada Podatkowa PKPP Lewiatan w ramach konsultacji społecznych przygotowuje opinię do przedmiotowego projektu.

Zwracamy się do Państwa, uczestników projektu Świadomy Podatnik o wyrażenie swojej opinii o projekcie Ministerstwa Finansów. Przekazane uwagi pozwolą nam przygotować stanowisko z uwzględnieniem opinii małego i średniego biznesu.

Wypełnione ankiety proszę odsyłać na adres ppruszynski@pkpplewiatan.pl do 24.02.2012 r.

Niniejsze konsultacje są już ostatnimi przeprowadzanymi w ramach projektu Świadomy Podatnik w specjalnej formule ankietowej.

Więcej o projekcie ustawy kliknij tutaj

Więcej o pierwszym projekcie ustawy z sierpnia 2012 r. kliknij tutaj

Komentarze

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

Dodaj komentarz

POWRÓT