Tomasz Michalik w BUSINESSEUROPE

czwartek, 6 grudnia 2007

Tomasz Michalik członek naszej Rady Podatkowej został oficjalnym reprezentantem PKPP Lewiatan w VAT Group w BUSINESSEUROPE.
VAT Group zajmuje się legislacją VAT na poziomie europejskim. Pracuje nad kilkoma projektami, m.in. VAT Fraud, Reverse Charge, Invoicing Directive, Usługi Finansowe. Szefem Grupy jest Pan Henk Wildeboer, dyrektor podatków pośrednich w Philips International.

Tomasz Michalik, partner w MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy spółka doradztwa podatkowego Sp. z o.o. oraz wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu należącego do PKPP Lewiatan, od 1993 roku zajmuje się podatkiem VAT, jest autorem komentarza do ustawy o VAT oraz licznych publikacji w fachowej prasie krajowej i międzynarodowej. Był ekspertem komisji finansów publicznych Sejmu w pracach nad nowa ustawą o VAT.

VAT Group jest częścią ECONOMIC & FINANCIAL AFFAIRS COMMITTEE. Innymi grupami w EFAC są: Competitiveness, Fiscal Affairs, Energy taxation, Regional Policy i CCCBT task force.

Przedstawiciele Komisji, w szczególności TAXUD (Dyrekcja D) są częstymi gośćmi na posiedzeniach grupy. Działalność w VAT Group to niepowtarzalna okazja uczestnictwa w procesie stanowienia prawa na poziomie Unii Europejskiej. Poziom współuczestniczenia BUSINESSEUROPE w procesie stanowienia prawa jest nieporównywalny z tym, co sie dzieje w Polsce w zakresie "dialogu" z przedsiębiorcami (nie tylko w sprawach podatkowych). W grupie pracuje kilkadziesiąt osób, z ramienia konfederacji członkowskich oraz dużych korporacji m.in. Nestle, Siemens, Nokia, BASF, Volvo, Shell, Unilever itp.

Oprócz Tomasza Michalika drugim przedstawicielem PKPP Lewiatan w grupie roboczej VAT jest Rafał Iniewski przewodniczący Rady Podatkowej przy PKPP Lewiatan.

Gratulujemy nominacji i życzymy owocnej pracy! 

POWRÓT